کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی تخصصی رنگ، بدنه و فنی خودرو

قیمت گذاری دقیق خودرو

همراه با گزارش مکتوب و معتبر

دارای ضمانت

  • بررسی تخصصی ۰ تا ۱۰۰ خودرو با مدرن‌ترین تجهیزات|
  • اعزام کارشناس در کمتر از ۳۰ دقیقه به محل شما|
  • ارائه‌ی گزارش کارشناسی با ضمانت کامل پرداخت خسارت|

ثبت درخواست آنلاین

با پر کردن فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان ما بلافاصله با شما تماس می‌گیرند.

هزینه‌ی کارشناسی :
مدل را انتخاب کنید
بلافاصله پس از ثبت درخواست با شما تماس می‌گیریم

شهر‌های تحت پوشش

تهران اصفهان کرج

ثبت درخواست تلفنی

با ماشین بانک تماس بگیرید و مشخصات خودرو خود را تلفنی اطلاع دهید ، زمان دقیقا اعزام کارشناس به شما اعلام میشود.

Call Center

چرا ماشین‌بانک؟

بررسی کامل
بررسی دقیق و تخصصی ۰ تا ۱۰۰ خودرو شامل بدنه، شاسی، فنی، موتور، گیربکس، جلوبندی و زیربندی، آپشن‌ها و …
گزارش مکتوب و ضمانت شده
ارائه‌ی گزارش مکتوب از کارشناسی انجام شده با فرم معتبر شرکت، دارای ضمانت و گارانتی پرداخت خسارت کامل
پوشش سراسری
اعزام کارشناس در کمتر از ۳۰ دقیقه در همه‌ی شهرهای تحت پوشش

نمونه گزارش کارشناسی خودرو


سوالات متداول

بهتر است قبل از خرید هرگونه خودرو کارکرده یا خرید خودرو صفر کیلومتر از خدمات کارشناسی خودرو استفاده نمایید. بسیاری از خودروهای کارکرده دارای نقص یا عیوب بسیاری هستند و در صورتی که بدون انجام کارشناسی به خرید خودرو بپردازید ممکن است دچار ضررهای هنگفت شوید. همچنین هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر برای اطمینان بیشتر از خدمات کارشناسی خودرو بهره مند شوید.

کارشناسان ماشین بانک در زمان کارشناسی خودرو بیش از ۲۰۰ نقطه خودرو را در حضور خود شما مورد بررسی قرار می دهند. کارشناسی خودرو ماشین بانک شامل بررسی دقیق و تخصصی بخش های فنی، موتور، گیربکس ، بدنه ، جلوبندی ، زیربندی ، آپشن های خودرو، لاستیک ها، سیستم تعلیق، فرمان ، ترمز ، سیستم های برقی و اصالت خودرو است.

با توجه به این نکته که خودروهای داخلی و خارجی تفاوت بسیار زیادی از لحاظ موتور، گیربکس ، آپشن ها و تجهیزات و... دارند هزینه کارشناسی خودرو بر اساس نوع و مدل خودرو متفاوت است. برای اطلاع دقیق از هزینه کارشناسی خودرو مورد نظر در هنگام تماس با کارشناس با ذکر نوع و مدل خودرو، از هزینه کارشناسی خودرو مورد نظر مطلع شوید و یا فرم داخل صفحه را پر کنید.

بله ، کارشناس خودرو پس از بررسی نقاط مختلف خودرو و برآورد صدمات وارد شده به خودرو، به خریدار در زمینه قیمت خودرو مشاوره های لازم را خواهد داد.

در کارشناسی خودرو، تمامی قسمت های خودرو اعم از رنگ، بدنه ، داخل کابین ، فنی ، گیربکس و... توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد اما در معاینه فنی، هدف اصلی معاینه فنی خودرو به لحاظ دارا بودن استانداردهای مورد نظر دستگاه های اجرایی می باشد. در صورتی که خودرو شما استاندارد های لازم را نداشته باشد خودرو شما جریمه خواهد شد اما کارشناسی خودرو امری اختیاری است و اغلب در هنگام خرید و فروش خودرو انجام می شود.

بله، در صورت توافق طرفین و در صورت درخواست از کارشناس امکان عقد قولنامه در محل کارشناسی خودرو وجود دارد.

در زمان کارشناسی بدنه خودرو، کارشناسان ماشین بانک از جدیدترین دستگاه های تست رنگ دیجیتال برای بررسی رنگ خودرو استفاده می کنند.

بله ، کارشناس خودرو برای بررسی نحوه عملکرد موتور، گیربکس، اتاق خودرو ، فرمان و ترمز در حضور خریدار و فروشنده تست رانندگی انجام خواهد داد.

بهتر است در ابتدا خودتان خودرو مورد نظر را از نزدیک بررسی کنید و در صورتی که خودرو مورد نظر مورد پسند شما واقع شد درخواست کارشناسی خودرو نمایید. پس از درخواست کارشناسی خودرو، کارشناسان ماشین بانک در کمترین زمان در محل مورد نظر شما حاضرخواهند شد.

در صورتی که امکان حضور در محل مورد نظر را ندارید کارشناسان ماشین بانک می توانند خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند و پس از کارشناسی خودرو ، اطلاعات مورد نظر را برای شما ارسال نمایند.
کارشناسی خودرو چیست

امروزه خرید و فروش خودرو بین مردم رواج زیادی دارد. بیشتر افرادی که قصد خرید خودرو اعم از خودرو دست دوم و یا حتی صفر کیلومتر را دارند، برای اطمینان از سلامت خودرو مورد نظر نیازمند کارشناسی خودرو هستند. بیشترین میزان درخواست افراد برای کارشناسی خودرو در خصوص خرید خودرو دست دوم است. خرید خودرو دست دوم بدون مشورت در مورد صحت و سلامت خودرو با یک فرد متخصص می تواند ضررهای مالی زیادی را برای شما داشته باشد.

منظور از کارشناسی خودرو بررسی کامل و صفر تا صد خودرو است. در کارشناسی خودرو رنگ و بدنه خودرو، قطعات تعویضی، وضعیت ترمز و فرمان، چکاپ کامل موتور و گیربکس، تست قطعات کامپیوتری و الکترونیکی، تست رانندگی، میزان کارکرد خودرو و سایر موارد لازم به منظور چک کردن سلامت و تعیین ارزش واقعی خودرو بررسی می شود.

در زمان خرید خودرو ممکن است خودرو دارای ظاهری مرتب و سالم باشد که در نگاه اول هیچ گونه ایرادی را نمی‌توان به آن گرفت. ولی همین خودرو به ظاهر سالم ممکن است ایرادات فراوان فنی و ... داشته باشد. برای مثال ممکن است کیلومتر ماشین تغییر داده شده باشد و شما هرگز متوجه آن نشوید. در چنین صورتی با کارشناسی خودرو می توانید از این موارد جلوگیری کنید.

از آنجایی که کارشناسی خودرو کار تخصصی است، افراد عادی دانش و مهارت لازم برای تشخیص ایرادات خودرو را ندارند. همچنین ابزارهای مورد نیاز برای کارشناسی گران قیمت هستند و خرید آنها برای عموم مردم به صرفه نیست. در نتیجه برای انجام این کار باید از متخصصین حوزه کارشناسی خودرو کمک گرفت.

کارشناسان خودرو از دستگاه‌های مخصوص که بدین منظور طراحی شده‌اند استفاده می‌نمایند. رایج ترین دستگاه هایی که برای کارشناسی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه دیاگ و دستگاه تست رنگ یا ضخامت سنج دیجیتال است. با کمک این دستگاه‌ها احتمال اشتباه و خطا در کارشناسی خودرو تقریبا به صفر رسیده و موجب اطمینان خاطر افراد است.

نمایش بیشتر

مراحل کارشناسی خودرو

به طور خلاصه کارشناسی خودرو شامل ۴ مرحله زیر است:

۱. بررسی کامل بدنه و سایر قطعات خودرو
۲. به دست آوردن نقاط ضعف و قدرت خودرو
۳. برآورد قیمت واقعی خودرو
۴. گزارش بررسی های صورت گرفته به صورت مکتوب

از آنجا که کارشناسی خودرو به بخش های مختلفی تقسیم می شود، لذا بهتر است که با جزئیات هر کدام از این موارد بیشتر آشنا شوید.

۱- کارشناسی بدنه خودرو

یکی از مهم ترین قسمت‌هایی که در کارشناسی خودرو مورد توجه قرار می‌گیرد کارشناسی بدنه خودرو است. همان گونه که از نامش پیداست در کارشناسی خودرو به بررسی شاسی و ستون های خودرو، رنگ شدگی بدنه خودرو و بررسی تعویض قطعات بدنه آن پرداخته می شود.

علت اهمیت کارشناسی بدنه خودرو بررسی استحکام اولیه خودرو است که تأثیر بسیار زیادی در ارزش گذاری خودرو خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر در خصوص قسمت های مختلف کارشناسی خودرو بهتر است که به شرح موارد مذکور بپردازیم

الف) کارشناسی شاسی و ستون های خودرو

یکی از سه قسمت اصلی خودرو شاسی آن است. منظور از شاسی (فریم) چهارچوب و ساختاری است که از جنس فولاد بوده و قسمت‌های مختلف خودرو هم چون سیستم انتقال قدرت، سیستم فنر بندی، سیستم ترمز و سیستم فرمان بر روی آن نصب می شود. در صورتی که خودرو تصادف شدیدی داشته باشد ضربه مهلکی به شاسی وارد می آید و در فرآیند تعمیر با عمل شاسی کشی برای ترمیم شاسی اقدام می‌کنند. اما بعد از تعمیر شاسی از استحکام اولیه برخوردار نیست.

به علت مهم بودن این قسمت لازم است که کارشناسی آن توسط افراد متخصص صورت گیرد. در صورتی که بنا به نظر کارشناس شاسی خودرو معیوب و یا آسیب دیده بود راهکار عقلایی صرف نظر از خرید چنین خودرویی است. زیرا وقتی شاسی خودرو آسیب دیده باشد امید چندانی برای استفاده مطلوب از چنین خودرویی وجود ندارد. پس در اینگونه موارد بهتر است دنبال خودرو دیگری باشید.

ستون‌های خودرو نیز از دیگر بخش‌های مهم در کارشناسی خودرو به شمار می‌رود. منظور از ستون‌ها پشتیبانهای عمودی محدود به پنجره خودرو است که وظیفه‌ی اتصال سقف به بدنه خودرو را دارد. علت مهم بودن بررسی ستون‌ها در کارشناسی خودرو به سبب تخمین میزان امنیت سرنشین خودرو است چون محل قرارگیری سر سرنشین‌ها و ستون‌ها در یک راستا است.

ب) کارشناسی رنگ خودرو

از دیگر قسمت‌های ضروری در کارشناسی خودرو بررسی وضعیت رنگ بدنه ماشین است. در نگاه ابتدایی شاید برخی از مردم تصور کنند که تشخیص اصالت بدنه خودرو کار آسانی است و بدون نیاز به نظر کارشناس تخصصی میتوان در خصوص آن نظر داد. درحال‌که اینگونه نیست. چرا که برخی از صافکارها و نقاشهای خودرو، با چنان دقت و ظرافتی کار خود را انجام می دهند که تشخیص تغییرات صورت گرفته در بدنه خودرو امکان پذیر نیست و جز خود فرد و یک کارشناس متخصص رنگ خودرو کس دیگری نمی تواند از آن مطلع شود.

گرچه کماکان برخی از روش های سنتی همچون چک کردن محل پیچ ها، قرار دادن خودرو در زیر نور مهتابی و ... کاربرد دارد، اما یکی از روش های پیشرفته که برای تشخیص رنگ خوردگی خودرو از آن استفاده می شود کمک گرفتن از دستگاه مخصوص تست رنگ است. نحوه عملکرد این دستگاه‌ها به این صورت است که ضخامت رنگ روی قطعه را روی صفحه‌ی دیجیتال نشان می‌دهد و به این صورت کارشناس متخصص میتواند تشخیص دهد که ضخامت رنگ در بازه‌ی عادی قرار دارد یا خیر.

ج) کارشناسی قطعات تعویض شده خودرو

در کارشناسی بدنه خودرو به بررسی قطعات بدنه آن نیز پرداخته می شود. این مسئله همانند سایر موارد گفته شده در قیمت گذاری خودرو موثر است. در فروش خودرو دست دوم اگر خودرو بیش از حد آسیب دیده باشد، به جای تعمیر قطعه مورد نظر کلاً برخی از قطعات آن را تعویض می کنند.

اگر کارشناسی این قسمت توسط فرد متخصص صورت نگیرد، امکان اشتباه بالا می رود. زیرا برخی از افراد قطعه مشابه را که از هر نظر با قطعه تعویضی یکسان است از ماشین دیگری باز می کنند و در خودرو خود به کار می برند. قطعات قابل بررسی در این قسمت گلگیرها و کاپوت ماشین است. خودرویی که تصادف شدید کرده باشد با بررسی کاپوت مشخص می شود. همچنین تعویض اتاق اولی خودرو دلیلی جز تصادف ندارد. تعویض قطعات خودرو در کشورهای اروپایی برخلاف ایران بسیار شایع است.

۲- کارشناسی فنی خودرو

کارشناسی فنی خودرو از دیگر بخش های مهم در فرآیند کارشناسی خودرو است. اهمیت این بخش از مورد قبل (کارشناسی بدنه) بیشتر است. کارشناسی این قسمت نیازمند داشتن تخصص در حوزه مکانیکی خودرو و آشنایی کامل با قطعات بکار رفته در ماشین است.

آن توجه می شود در ۴ قسمت قابل توضیح است

الف) کارشناسی موتور خودرو
ب) کارشناسی گیربکس
ج) کارشناسی جلوبندی خودرو
د) تست دیاگ

به عقیده برخی در خودروهای جدید با اتصال پردازنده مرکزی به دستگاه دیاگ می توان بسیاری از مشکلات فنی خودرو را تشخیص دارد در حالی که اینگونه نیست و باید به تک تک موارد گفته شده به صورت دقیق و مجزا پرداخت. برای آشنایی دقیق تر با بخش کارشناسی فنی خودرو به شرح موارد ضروری در این قسمت می پردازیم.

الف) کارشناسی موتور خودرو

موتور خودرو به عنوان یک آیتم مهم نیازمند کارشناسی است. بررسی موتور خودرو به داشتن سر و صدای غیرمعمول برنمیگردد. حتی اگر خودرو مورد نظر هیچ گونه صدا و لرزش غیرطبیعی هم ندارد، باید به بررسی موتور آن پرداخت.

خرید خودرو بدون کارشناسی موتور آن می تواند ضرر زیادی را به خریدار وارد کند. مواردی که در کارشناسی موتور خودرو لازم است به آن توجه کنید شامل: لرزش موتور، نحوه کار آن پس از روشن شدن، نحوه ی استارت خوردن خودرو، سر و صدای غیر معمول خودرو، دمای موتور، نشت روغن، دود اگزوز، واشر درب سوپاپ، واشر سرسیلندر، بررسی عملکرد باتری و ... است.

برخی از فروشندگان هنگام فروش خودرو بسیاری از مشکلات موتور خودرو مثل روغن سوزی و ... را که تعمیر آنها نیاز به هزینه بالا دارد را به صورت موقت برطرف می کنند. برای اینکه از چنین ترفندهایی در امان بمانید بهترین راه کارشناسی موتور خودرو توسط فرد متخصص است.

ب) کارشناسی گیربکس خودرو

بسته به نوع خودرو گیربکس به صورت دستی و یا اتوماتیک دنده‌ها را جابجا می کند. برای بررسی گیربکس دستی و اتوماتیک راهکارهای مختلفی وجود دارد که بررسی هر کدام این موارد نیز نیازمند تخصص است. وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت تولید شده توسط موتور به چرخ‌ها است. اگر گیربکس خودرو مشکل داشته باشد منجر به بالا رفتن میزان سوخت و دیگر هزینه‌ها برای خودرو است. پس غفلت از کارشناسی گیربکس هم چیزی جز پشیمانی را به همراه نخواهد داشت.

ج) کارشناسی جلوبندی خودرو

بررسی جلو بندی خودرو نیز در بخش کارشناسی خودرو مورد توجه قرار می گیرد. منظور از جلوبندی مجموعه‌ای از قطعات است که وظیفه تعلیق و هندلینگ خودرو را به عهده دارد. قطعات جلوبندی شامل رام، فنر، کمک فنر و سیبک ها، طبق، میله موج گیر و سیستم فرمان است.

د) تست دیاگ

منظور از دیاگ نوعی عملیات خطا یابی بدون جدا کردن اجزای مختلف ماشین از هم است. در واقع منظور از تست دیاگ پی بردن به ایرادات خودرو توسط اطلاعاتی است که از کامپیوتر خودرو (ECU) به دست می آید.

در تست دیاگ کارشناس دستگاه دیاگ را به خودرو وصل می کند و تمام آیتم های مهم همچون میزان مسافت طی شده، باز شدن کیسه‌های هوا، عملکرد سنسور ضربه، میزان مصرف سوخت، دور موتور، ولتاژ باطری، زاویه دریچه گاز، ادونس جرقه سیلندر، ولتاژ سنسور اکسیژن، دمای موتور آب، فشار و دمای هوای ورودی به مانیفولد و چندین مورد دیگر را بررسی می‌کند. نهایتا تمام آنها را با تنظیمات اولیه کارخانه تطبیق می‌دهد. با کمک دستگاه دیاگ نه تنها می توان به عیوب موجود در خودرو پی برد، بلکه می‌توان از میزان سلامت خودرو نیز اطلاعات کاملی به دست آورد.

۳- کارشناسی تجهیزات جانبی خودرو

کارشناسی این قسمت بسته به نوع خودروها متفاوت است. با توجه به تغییرات حاصل شده در تکنولوژی هر روز شاهد تجهیزات خاص و گاها منحصر به فرد در صنعت خودرو هستیم. تجهیزات خودرو خصوصا در خودروهای مدل بالا در قیمت گذاری آن نقش تعیین کننده‌ای دارد

از جمله تجهیزات جانبی که در برخی از خودرو ها وجود دارد شامل دوربین دنده عقب، آینه بغل برقی، سنسور باران، قفل مرکزی، سردکن و گرم کن صندلی، چراغ مه شکن، سانروف، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سنسور پارک، سنسور کنترل باد چرخ‌ها، صندلی‌های اسپرت مخصوص، حافظه صندلی، قابلیت تعویض دنده از روی فرمان، سیستم ایمنی ترمز خودرو، کروز کنترل، قابلیت تنظیم ارتفاع و ...است.

با کارشناسی تجهیزات خودرو می‌توانید خیال خودتان را از خرید خودروی مجهز راحت کنید و از تمام آپشن‌های بی نظیر موجود در خودرو نهایت لذت را ببرید.

۴- تست رانندگی (درایو)

آخرین موردی که در کارشناسی خودرو باید مورد ارزیابی قرار گیرد تست رانندگی یا همان Drive Test است. گرچه این مرحله جزء آخرین مراحل کارشناسی خودرو به شمار می رود لیکن به اندازه قسمت‌های قبل و یا حتی بیشتر از آنها دارای اهمیت است. زمانی می‌توان از سلامت خودرو مطمئن شد که عملکرد آن را در موقع رانندگی سنجید. با تست رانندگی می‌توان میزان شتاب خودرو، سالم بودن چرخ‌ها، نحوه‌ی عملکرد ترمز، سیستم هیدرولیک فرمان، سیستم تعلیق و جلوبندی، تعویض صحیح دنده و ... را بررسی نمود.

قیمت گذاری خودرو

آخرین کاری که در کارشناسی خودرو صورت می گیرد قیمت گذاری خودرو است. در فروش خودرو تمام مراحل طی شده برای رسیدن به این مرحله است. هیچ خریدار یا فروشنده‌ای دوست ندارد از معامله‌ای که انجام میدهد ضرر کند. برای جلوگیری از ضرر مطمئن‌ترین راه کارشناسی خودرو توسط فرد متخصص و وسایل تخصصی این موضوع است. بعد از کارشناسی خودرو هر فرد میتواند با خیالی آسوده خودرو مورد نظر را با قیمت واقعی بخرد و یا اینکه بفروشد.

نمایش بیشتر

تفاوت معاینه فنی و کارشناسی خودرو

شاید در نگاه ابتدایی تفاوتی بین کارشناسی خودرو و معاینه فنی آن حس نشود، اما باید بدانید که این دو با هم متفاوت هستند. یکی از مهم‌ترین تفاوت هایی که بین معاینه فنی خودرو و کارشناسی خودرو وجود دارد، تعیین ارزش واقعی خودرو است.

در کارشناسی خودرو، خودرو به صورت کامل و دقیق بررسی می‌شود و در نهایت هم با توجه به بررسی صورت گرفته ارزش واقعی خودرو بیان میگردد. در حالی که در معاینه فنی صرفاً به بررسی کامل خودرو می‌پردازند و خبری از تعیین ارزش خودرو وجود ندارد. همچنین در معاینه فنی خودرو کارشناسی رنگ بدنه، تعویضی بودن قطعات بدنه و میزان کارکرد واقعی خودرو مورد بررسی قرار نمی گیرد.

نمایش بیشتر

کارشناسی خودرو در محل

برای خرید خودرو یکی از مواردی که شاید برایتان سخت به نظر برسد کارشناسی خودرو است. شاید با خودتان بگویید اکنون که قصد خرید ماشین دارم به چه نحوه ی باید از خدمات کارشناسی خودرو بهره مند شوم و امکان دسترسی به کارشناسان به چه نحوی است.

نگرانی برای این موضوع کاملا بی مورد است. زیرا شما به راحتی و بدون هیچ گونه دردسر و تنها با یک تماس می‌توانید از خدمات کارشناسی خودرو در محل استفاده کنید. برای کارشناسی خودرو در محل گام ابتدایی انتخاب خودرویی است که قصد خرید آن را دارید. با حوصله و دقت خودرویی که خواهان خرید آن هستید را انتخاب کنید و سپس با شماره‌های موجود برای درخواست کارشناس خودرو در محل تماس بگیرید و درخواست کارشناس دهید. یکی از جاهایی که می توانید از خدمات کارشناسان مجرب آن استفاده کنید سایت ماشین بانک است.

اطلاعات لازم برای ارائه به کارشناس خودرو در این مرحله شامل مشخصات خودروی انتخابی و مکان و زمانی است که قصد حضور کارشناس در محل را دارید. پس از انجام این مراحل کارشناسان در زمان و محل درخواستی شما حاضر می‌شوند و به بررسی تمام آیتم‌های لازم در خصوص کارشناسی خودرو می پردازند. آنها موارد بررسی شده را همراه با بیان قیمت خودرو به شما به صورت مکتوب ارائه می‌دهند. با طی کردن این مراحل به سادگی می‌توانید از خدمات تخصصی کارشناسی خودرو بهره‌مند شوید و با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

سخن پایانی

برای کارشناسی قیمت خودرو مستلزم طی کردن مراحل مختلف کارشناسی خودرو هستید. از آنجایی که در معامله همیشه استرس ضرر کردن وجود دارد و همه افراد علاقه به خرید جنس مرغوب و سالم دارند، پس بهتر است قبل از خرید خودرو از کارشناسی آن غافل نشوید.

به هر میزان که مراحل کارشناسی خودرو تخصصی‌تر باشد احتمال ضرر کردن شما به صفر می‌رسد. زیرا از جزئیات جنسی که خواهان خرید آن هستید به صورت کامل اطلاع پیدا می‌کنید. برای کارشناسی خودرو در خصوص برخی قسمت‌های آن شاید بتوان بدون نظر افراد تخصصی هم اطلاعاتی به دست آورد. اما به نظر می‌رسد که این گونه کارشناسی‌ها موجب اغنا خریدار نمی‌شود. به جای اینکه کارتان را با شک و شبهه پیش ببرید بهتر است که برای کارشناسی خودرو به افراد متخصص رجوع کنید.

نمایش بیشتر