خرید و فروش خودرو کارکرده و دست دوم در سراسر ایران

مقایسهشروع مقایسه

بدون کارشناسی خودرو نخرید

کارشناسی صفر تا صد فنی و بدنه در محل شما

همین حالا درخواست دهید
کارشناسی خودرو

   مواردی که قبل از خرید خودرو کارکرده حتما باید مد نظر قرار دهید:

   ۱- کسب اطلاع از قیمت خودروهای کارکرده:

   اولین موردی که در خرید خودرو کارکرده باید مد نظر قرار دهید، کسب اطلاعات کامل نسبت به وضعیت قیمت خودرو مورد نظرتان است. ابتدا چندین آگهی مربوط به خودرو مورد نظر خود را مشاهده کنید و با توجه به مشخصات درج شده برای خودرو، متوجه بازه قیمتی معقول برای خودرو خواهید شد. در صورتی که متوجه شدید قیمت خودرویی کمتر از قیمت واقعی آن درج شده باید به سالم بودن آن شک کنید و در صورتی که قیمت خودرو از بازه مورد نظر بیشتر بود بهتر است آن را نیز از لیست انتخابتان حذف کنید. البته مواردی نظیری اضافه کردن آپشن های خاص می تواند موجب افزایش قیمت خودرو شود.

   ۲- رنگ شدگی خودرو:

    یکی از معیاری اغلب افراد برای خرید خودرو زیبایی ظاهری خودرو است و رنگ خودرو در زیبایی تاثیر زیادی دارد. با این حال وجود ظاهر زیبا و یک دست بودن رنگ خودرو را نمی توان معیاری برای سلامت خودرو در نظر گرفت. برخی اوقات صاحب خودرو پس از یک تصادف شدید اقدام به رنگ آمیزی مجدد خودرو می کند تا زیبایی ظاهر آن حفظ شود، اما خودرو دچار آسیب های اساسی شده است. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از خرید خودرو، حتما از راهنمایی یک کارشناس خودرو استفاده کنید تا متوجه زیان نشوید.

   با این حال وجود رنگ شدگی در خودروهای کارکرده موضوعی طبیعی و عادی است. پیشنهاد ما این است که اگر خودرو در قسمت های بدنه دارای رنگ شدگی به مقدار کم است ، به راهنمایی کارشناس نسبت به خرید خودرو کارکرده اقدام نمایید. آسیب دیدگی در بخش سپر و گلگیر نیز موضوع رایجی است با این حال تعویض شدن سپرها می تواند نشانه ای از تصادف و آسیب شدید به بدنه خودرو باشد. رنگ شدگی سقف خودرو نشانه ای مبنی بر چپ شدگی خودرو و آسیب  دیدن سقف و ستون ها دارد. در بررسی بدنه حتما در ها را نیز مورد بررسی قرار دهید و از صحت رکاب ها، بدنه و ستون ها اطمینان حاصل کنید. حتما به همراستا بودن درها دقت کنید.

   برای بررسی این قسمت می توانید به صورت موازی با در و پنل قرار بگیرید و با دقت به بخش درزها نگاه کنید. ناهماهنگی بین درزها نشان از تعویض شدگی در یا پنل دارد.

   ۳- اصالت مدارک خودرو:

    دومین نکته مهم در خرید خودرو کارکرده، اصالت مدارک خودرو است. نداشتن مدارکی که نشان دهنده اصالت خودرو باشد می تواند شما را دچار دردسرهای فراوان کند. برای بررسی اصالت خودرو باید موارد زیر را در نظر بگیرید: کارت خودروی قانونی و معتبر، داشتن برگه معاینه فنی معتبر و مدت دار ، وجود سند کارخانه ای و برگه خرید خودرو از شرکت ، برگ سبز و سند مالکیت قانونی خودرو، داشتن کارت سوخت، بیمه نامه شخص ثالث از جمله مواردی است که برای بررسی اصالت خودرو باید مد نظر قرار دهید.

   ۴- سلامت موتور خودرو:

   موتور خودرو قلب خودرو است و بخش اصلی کارکرد خودرو را بر عهده دارد. خراب بودن موتور خودرو هزینه زیادی را به خریدار وارد خواهد کرد به همین دلیل اطمینان از سلامت آن قبل از خرید خودرو بسیار مهم است. هرگونه مشکل در یکی از این موارد باید توسط مکانیک مورد بررسی قرار گرفته و هزینه تعمیر آن را برآورد نمایید. در صورتی که خودتان از تخصص کافی برای کارشناسی موتور خودرو برخوردار نیستید حتما ماشین را توسط یک کارشناس خودرو یا مکانیک باتجربه مورد بررسی قرار دهید تا دچار دردسرهای بعدی در نشوید. دلایل اصلی خرابی موتور خودرو شامل این موارد است

   1. روغن ریزی و نشت روغن از موتور: کارکرد صحیح موتور خودرو به روغن بستگی دارد و اگر از روغن بی کیفیت استفاده شده باشد یا در زمان مناسب تعویض نشده باشد، به مرور زمان موتور خودرو دچار آسیب خواهد شد. در صورتی که در هنگام خرید متوجه نشت روغن از موتور خودرو شدید، حتما خودرو را به یک کارشناس یا مکانیک با تجربه برای بررسی بیشتر نشان دهید.
   2. روشن شدن چراغ اخطار روغن خودرو: روشن شدن چراغ اخطار خودرو می تواند نشانه ی این باشد که روغن کافی در موتور وجود ندارد و عملکرد موتور به زودی با اخلال مواجه خواهد شد.
   3. ورود آب به داخل موتور خودرو: حتما قبل از خرید از فروشنده بپرسید که آیا خودرو سابقه آب روغن قاطی کردن داشته است یا خیر. در صورتی که جواب مثبت بود حتما خودرو را به نزد یک مکانیک ببرید. ورود آب به داخل موتور خودرو باعث استهلاک سریع موتور خودرو و از کار افتادن آن می شود.

   ۵- بررسی گیربکس خودرو :

   گیربکس نیز از جمله مواردی است که باید در هنگام خرید خودرو کارکرده به آن دقت کنید. تعمیر گیربکس نیز مانند تعمیر موتور بسیار هزینه زا است پس بهتر از قبل از خرید به موارد زیر دقت کنید:

   1. دنده به سختی جا می خورد: اگر هنگام تست خودرو متوجه شدید که دنده به سختی جا می خورد، نشان از این دارد که مشکلی در گیربکس خودرو وجود دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد.
   2. سروصدا هنگام توقف: سروصدای گیربکس هنگام خلاصی دنده می تواند نشانه ای از خرابی یا مشکل اساسی باشد. این مشکل اغلب از فرسودگی قطعات مکانیکی است.
   3. نشت روغن: راجع ترین نوع مشکل در گیربکس ناشی از نشت روغن است. روغن گیربکس یک مایع قرمز رنگ است که برای روان تر شدن قسمت های متحرک مورد استفاده قرار میگیرید و علاوه بر این باعث می شود تا گرمای ناشی از اصطکاک قطعات را جذب نماید تا فرسایش قطعات کمتر شود. اگر روغن به رنگ تیره باشد یا از روغن بوی سوختگی بلند شود زمان آن رسیده که باید روغن هر چه سریعتر تعویض شود. یکی از دلایل نشت روغن در گیربکس خودرو، مشکل در آب بندی و نصب نادرست است. اگر سطح روغن پایین تر از حد مجاز باشد، فرسودگی قطعات رخ داده که منجر به خرابی گیربکس خواهد شد.
   4. سروصدا در حالت خلاص بودن دنده: اگر در صورتی که خودرو در حالت خلاص است سرو صدایی می شنوید، با احتمال زیاد این مشکل ناشی از گیربکس است که با تعویض روغن یا تعمیر گیربکس این مشکل حل خواهد شد.

   خرید خودرو کارکرده همیشه با ریسک زیادی همراه است، اما با کارشناسی تخصصی قبل از خرید ، به راحتی و با هزینه بسیار کم می توانید از سلامت خودرو اطمینان حاصل کنید. کارشناس خودرو با بررسی بدنه خودرو، فنی و گیربکس، سیستم برقی و آپشن ها، تست دیاگ و رنگ خودرو به شما در تصمیم گیری در خرید خودرو کمک میکند. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.

   وب سایت ماشین بانک با ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون دغدغه بتوانید خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای درخواست کارشناس خودرو در محل کافیست به وب سایت ماشین بانک مراجعه کرده و در قسمت ثبت درخواست کارشناسی خودرو، درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ماشین بانک به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.

   نمایش بیشتر